Genomsnittspris 505 kr
Kostnadsfri tjänstOmedelbar bokning
Vi har fortfarande inga bilder från våra användare
Boka bord på den här restaurangen och var först med att dela några bilder.
Vi hade bokat ett bord och fått en bekräftelse med ett bokningsnummer - och t o m ett påminnelsemejl. Men vid ankomst saknades likväl vår bokning i den handskrivna kalendern. Efter att ha studerat menyn hade vi ett par frågor angående maten som serveringspersonalen inte kunde besvara ("Är fisksoppan redd eller klar?" "Vad betyder det?" "Är den genomskinlig?" "Den är röd." etc). Överlag saknades glädje och serviceanda hos personalen. Maten var dock superb sånär som på oxfilén som var lite träig. Tillsammans med den fina utsikten blev helhetsupplevelsen positiv.
Kvalitéen på maten var inget att påpeka, bra smaker och bra måltid. Men servicen var allt annat än organiserad... Mat och drick hamnade till slut på rätt ställen men oftast efter att personalen frågat runt de flesta av gästerna(detta gällde mot alla gäster, inte bara oss märkte vi snabbt). Fel efter fel efter fel... gjorde att vi kände att detta var nog första gången vi verkligen inte ville dricksa oavsett kvaliteten på dryck och mat vilket är synd då läget ger världens möjligheter och maten faktiskt var bra.
Tillmötesgående service, men tyvärr misstag pga språkförbistring
Det framgick inte på restaurangens hemsida att det endast serverades brunchbuffé och pizza from till kl 15. Pizzan var god, men vi hade önskat andra rätter från menyn.
Dålig service av ointresserad personal, som serverade ok mat. Oxfilén var överkokt och vi fick inte ens frågan hur vi ville ha den.
Servitörer proffsiga, oacceptabel lång regeringstid. Fick vänta ca 1 Tim på varmrätt. Bättre service på en pizzeria på stan????
Fick vänta länge på maten. Dålig service.
Vi blev besvikna när vi kom. Jag hade bokat boerd till 12.30 den 16/6.. Det är stängt upplystes vi om. Hade fått beställningen bekräftad och även påminnelse. Vi fick bord och mat, som var god, men första intrycket blev mycket negativt. Jag skulle bjuda på en födelsedagslunch och blev otroligt besviken. Ingen personal bad om ursäkt. Vi var på väg därifrån. Hälsningar Birgitta Fock
Fruktansvärt dåligt . Restauranten var abonnerad trots att vår bokning var bekräftad. Ingen ursäkt - allt var vårt eget fel .
Alla var jätte trevliga och älskade matten otroligt smakfullt
Trevlig servitör men gräsligt tråkig mat. Ingen smak, inte särskilt bra råvaror och inte tillräckliga matlagningskunskaper. Det vita vinet av Pinot Grigio var riktigt gott. Utsikten över Mälaren är självklart vacker men vi kommer inte att återkomma tyvärr.
Trevlig atmosfär, hög ljudvolym. Lång väntan på att beställa och att få maträtter. Tillmötesgående personal.
Servicen och övrig personal var katastrof. Vår bokning fanns inte, vi fick vänta på beställning för vi fick ingen servitris/ör, vi fick ingen dryck. Det möblerades om i restaurangen hela tiden. Lokalen gör att ljudet är väldigt högt så samtal är svårt. Men maten! Maten var helt otrolig! Vi åt entrecote och det var den godaste köttbit jag ätit! Inga grönsaker, men vad gör det när köttet med en fantastisk sås och otroligt kryddsmör smälter i munnen.
Fina och goda förrätter, vi åt Gambas, Bresola och Brushetta Vi åt pizza och pasta till huvudrätt - mycket bra, mätta blev vi så vi orkade ingen dessert denna gång Miljön fantastisk i kvällssolen med sjöutsikt och ljumma vindar. Vi kände oss välkomna och kommer gärna tillbaka.
Jättetrevlig kväll!
Varit där två gånger. Första gången åt jag a la carté och blev väldigt missnöjd med risotton och responsen från personalen när jag påtalade detta. Andra gången åt jag pizza och var väldigt nöjd med den och personalen var väldigt hjälpsam.
Mysig miljö, god mat och trevlig personal!
Fortfarande ganska sliten inredning men fin utsikt över mälaren.När vi skulle betala kände inte killen i kassan till erbjudandet från The Fork.
Mycket trevlig restaurang med gott bemötande och fint beläget vid Mälarens strand.God och riklig mat.Något dyra viner.Önskvärt med några viner i lägre prisklass.Fantastisk mat.Jätte stora biffar.Trevlig utsikt i anrik miljöj.Ul borde se till att bussen går ända fram till skarholmen som den gjorde förut.Det måste finnas buss från stan så folk kan ta sig hit och njuta av Mälaren.
Mkt God mat. Ngt hög ljudnivå för samtal.
Skarholmsvägen 1, 756 53, Uppsala, Sverige
Affärsmiddag, , Bröllop, Fantastisk utsikt, Födelsedag, , Grupper, Uteservering, Europeiskt
, ,
Berätta mer om dig så kontaktar vi dig så snart som möjligt
Visa mer informationLogga in på TheFork Manager och kontakta oss via chatten.
Logga in på TheFork ManagerKostnadsfri tjänstOmedelbar bokning